Festivalul National de Teatru 2020
mySTAGE Logo mySTAGE Logo
FNT 30

Lista spectacolelor din FNT, editia 2020

FNT 2020

FNT 30. File dintr-o istorie teatrală

Moderatori: Maria Zărnescu și Călin Ciobotari
Cu acest prilej se difuzează
DRUMUL TRILOGIEI – Andrei Șerban
Regia și imaginea filmului: Alexandru Doru Spătaru
După spectacolul „O trilogie antică” / Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București
Producție: TVR, 1991
Durata: 25min

Acceseaza
FNT 2020

FAUST, DRUMUL CLIPEI – Silviu Purcărete

Duminică, 22 noiembrie
Scenariul și regia filmului: Laurențiu Damian
Imaginea: Dănuț Pădure
După spectacolul „Faust” / Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
Producție: Editura Video a Ministerului Culturii, 2009
Durata: 50min

Acceseaza
FNT 2020

LIVADA DE VIȘINI / IL GIARDINO DEI CILIEGI de A.P. Cehov

Duminică, 22 noiembrie, ora 19:00
Traducerea: Luigi Lunari, Giorgio Strehler
Regia: Giorgio Strehler
Scenografia și costumele: Luciano Damiani
Muzica: Fiorenzo Carpi
Producător: Piccolo Teatro Milano, 1973 (Italia)
Durata: 2h 40min
Spectacol în limba italiană cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

PĂI... DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE?

Duminică, 22 noiembrie, ora 22:00
După romanul „Moromeții” de Marin Preda
Dramatizarea: Cătălin Ștefănescu
Cu: Marcel Iureș și George Mihăiță
Un spectacol de: Alexandru Dabija
Producător: Teatrul ACT București, 2014
Durata: 1h 25min

Acceseaza
FNT 2020

Matei Vișniec în dialog cu Călin Ciobotari

Luni, 23 noiembrie
Ora 11.00

Acceseaza
FNT 2020

VISUL – PORTRET LIVIU CIULEI

Luni, 23 noiembrie, 15:00
Scenariul filmului: Lucia Hossu Longin, Nicolae Niță
Regia filmului: Lucia Hossu Longin
După spectacolul „Visul unei nopţi de vară” / Teatrul „Lucia Sturdza Bulandra” București
Producție: TVR, 1992
Durata: 42min

Acceseaza
FNT 2020

PROFU' DE RELIGIE de Mihaela Michailov

Luni, 23 noiembrie, 16:00
Regia, scenografia și muzica: Bobi Pricop
Producător: Teatrul Național „Marin Sorescu” din Craiova, 2013
Filmat pentru TVR, 2014
Durata: 1h 06min

Acceseaza
FNT 2020

UNCHIUL VANIA de A.P. Cehov

Luni, 23 noiembrie, 19:00
Traducerea în limba maghiară: Zsuzsánna Koros-Fekete
Pe baza traducerii în engleză de Paul Schmidt
Traducerea în limba română: Andrei Şerban și Kinga Kovács
Dramaturgia: Kinga Kelemen
Regia: Andrei Șerban
Scenografia: Carmencita Brojboiu
Producător: Teatrul Maghiar de Stat Cluj, 2007
Durata: 2h 50min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

ANGAJARE DE CLOVN de Matei Vișniec

Luni, 23 noiembrie, 22:00
Cu: Mircea Andreescu, Costache Babii și Virginia Itta Marcu
Regia: Claudiu Goga
Scenografia: Ramona Ingrid Macarie
Producător: Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov, 2004
Filmat pentru TVR, 2009
Durata: 1h 20min

Acceseaza
FNT 2020

FREAK SHOW THE MOVIE

Luni, 23 noiembrie, 23:30
Un film inspirat din spectacolul de teatru FREAK SHOW
De și cu: Florin Piersic jr.
O producție: SpiderFilm, 2020

Acceseaza
FNT 2020

George Banu și invitații săi

Marti, 24 noiembrie, 11:00

Acceseaza
FNT 2020

ISTORIA UNUI SPECTACOL – Gigi Căciuleanu

Marti, 24 noiembrie, 14:00
Regia filmului: Andrei Măgălie
După spectacolul „D'ale noastre” / Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București
Producție: TVR, 2012
Durata: 1h 10min

Acceseaza
FNT 2020

O ÎNTÂMPLARE CU JAZZ – Miriam Răducanu

Marti, 24 noiembrie, 15:30
Film eseu (work in progress) de: Mircea Albuțiu
Durata: 15min

Acceseaza
FNT 2020

ZIC ZAC

Marti, 24 noiembrie, 16:00
Un spectacol de: Andrea Gavriliu, rezemată de Ștefan Lupu
Scenografia: Andreea Săndulescu
Produs în anul 2013
Durata: 1h 10min

Acceseaza
FNT 2020

YVONNE, PRINCIPESA BURGUNDIEI de Witold Gombrowicz

Marti, 24 noiembrie, 18:00
Adaptarea: Czegő Csongor
Regia: Lászlo Bocsárdi
Decorul: Jószef Bartha
Costumele: Judit Dobre Kóthay
Producător: Teatrul „Tamási Áron” Sfântu Gheorghe, 2008
Filmat pentru TVR, 2009
Durata: 2h
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

O NOAPTE FURTUNOASĂ de I.L. Caragiale

Marti, 24 noiembrie, 20:30
Regia: Mihai Măniuțiu
Decorul: arh. Octavian Neculai
Costumele: Janine Fashion Design
Coproducție: Teatrul Odeon București, SMART și PRO TV, 1998
Durata: 1h 40min

Acceseaza
FNT 2020

LA ORDIN, FÜHRER! de Brigitte Schwaiger

Marti, 24 noiembrie, 22:30
Cu: Maia Morgenstern
Regia: Mihai Măniuțiu
Coregrafia: Andrea Gavriliu
Decorul: Adrian Damian
Costumele: Claudia Castrase
Ilustrația muzicală: Șerban Ursachi
Producător: Teatrul Evreiesc de Stat București, 2018
Durata: 1h 05min

Acceseaza
FNT 2020

George Banu și invitații săi

Miercuri, 25 noiembrie, 11:00
Invitat: Felix Alexa

Acceseaza
FNT 2020

O ANUMITĂ STARE DE SPIRIT – Alexandru Darie

Miercuri, 25 noiembrie, 15:00
Realizatorul filmului: Alexandra Grigorescu-Ares
După spectacolul „Don Giovanni” / Opera Naţională București
Producție: TVR, 1995
Durata: 52min

Acceseaza
FNT 2020

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII de Frank Wedekind

Miercuri, 25 noiembrie, 16:00
poem teatral rock
Traducerea: Victor Scoradeț
Regia și scenografia: Vlad Cristache
Muzica și versuri originale: Daniel Rocca
Producător:Teatrul Mic București, 2017
Durata: 3h 15min

Acceseaza
FNT 2020

POVESTEA DE IARNĂ de William Shakespeare

Miercuri, 25 noiembrie, 19:30
Regia: Alexander Hausvater
Decorul: Lucian Lichiardopol
Costumele: Stela Verebceanu
Producător: Teatrul Național „Mihai Eminescu” din Timișoara, 2009
Durata: 2h 30min

Acceseaza
FNT 2020

ÎNSEMNĂRILE UNUI NEBUN de N.V. Gogol

Miercuri, 25 noiembrie, 21:30
Cu: Marius Manole și Alexander Bălănescu
Adaptarea scenică și regia: Felix Alexa
Muzica: Alexander Bălănescu
Scenografia: Diana Ruxandra Ion
Producător: ARCUB – Centrul Cultural al Municipiului București, 2013
Durata: 1h 33min

Acceseaza
FNT 2020

REGINA MAMĂ de Manlio Santanelli

Miercuri, 25 noiembrie, 22:30
Cu: Olga Tudorache și Marius Bodochi
Adaptarea TV, regia și ilustrația muzicală: Gelu Colceag
Scenografia: Dana Moraru
Producător: Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București, 1997
Filmat pentru TVR, 2010
Durata: 2h 30min

Acceseaza
FNT 2020

George Banu și invitații săi

Joi, 26 noiembrie, 11:00
Invitat: Ion Caramitru

Acceseaza
FNT 2020

CONFESIUNI DESPRE ANTIGONA – Alexandru Tocilescu

Joi, 26 noiembrie, 15:00
Un documentar de: Corina Tudose
După spectacolul „Antigona” / Teatrul „Lucia Sturdza Bulandra” București
Durata: 50min
Film în limba română cu subtitrare în limba germană

Acceseaza
FNT 2020

OCCIDENT EXPRESS de Matei Vișniec

Joi, 26 noiembrie, 16:00
Traducerea și adaptarea: Ágota Bereczki
Regia: Zakariás Zalán
Producător: Teatrul „Szigligeti” Oradea – Trupa „Szigligeti”, 2019
Durata: 1h 52min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

FURTUNA după William Shakespeare

Joi, 26 noiembrie, 19:00
Regia și ilustrația muzicală: Alexander Morfov
Decorul: Nikola Toromanov
Costumele: Andrada Chiriac
Producător: Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București, 2014
Durata: 2h 30min

Acceseaza
FNT 2020

ULTIMA NOAPTE LA MADRID

Joi, 26 noiembrie, 22:00
Adaptare după „Femeile lui Picasso. Jaqueline” de Brian McAvera
Cu: Ala Menșicov
Regia și selecția muzicală: Vitalie Drucec
Scenografia: Tatiana Popescu
Producător: Teatrul Național „Eugène Ionesco” Chișinău, 2004
Durata: 1h 20min

Acceseaza
FNT 2020

ACTORUL, după Mircea Dinescu

Joi, 26 noiembrie, 23:30
Cu: Mihai Mălaimare și Mircea Tiberian
Scenariul și regia: Mihai Mălaimare
Scenografia: Puiu Antemir
Producător: Teatrul Masca, 2007
Filmat pentru TVR, 2012
Durata: 58min
Spectacol cu subtitrare în limba engleză

Acceseaza
FNT 2020

George Banu și invitații săi

Vineri, 27 noiembrie, 11:00
Invitat: Gábor Tompa

Acceseaza
FNT 2020

George Banu și invitații săi

Vineri, 27 noiembrie, 12:30
Invitat: Alexandra Badea

Acceseaza
FNT 2020

REGELE SCAMATOR – Ștefan Iordache

Vineri, 27 noiembrie, 15:00
Realizator documentar: Ludmila Patlanjoglu
Produs în anul 2018
Durata: 1h

Acceseaza
FNT 2020

NORA de Henrik Ibsen

Vineri, 27 noiembrie, 17:00
Adaptarea scenică: Ágnes Kali și Botond Nagy
Dramaturgia: Ágnes Kali
Regia: Botond Nagy
Producător: Teatrul Maghiar de Stat Cluj, 2019
Durata: 1h 40min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

TREI SURORI de A.P. Cehov

Vineri, 27 noiembrie, 19:00
Dramaturgia: András Visky
Regia: Gábor Tompa
Decorul: Andrei Both
Costumele: Carmencita Brojboiu
Producător: Teatrul Maghiar de Stat Cluj, 2008
Durata: 2h 40min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limbile română și engleză

Acceseaza
FNT 2020

TOUJOURS L`AMOUR

Vineri, 27 noiembrie, 22:00
Cu: Carmen Ungureanu și Dan Puric
Scenariul, regia și scenografia: Dan Puric
Coregrafia: Malou Josef
Producător: Compania de Teatru „Passe Partout Dan Puric”, 1997
Filmat pentru TVR, 2005
Durata: 1h 06min

Acceseaza
FNT 2020

AMALIA RESPIRĂ ADÂNC de Alina Nelega

Vineri, 27 noiembrie, 23:00
Cu: Anca Hanu
Un spectacol de: Tudor Lucanu
Light design: Alexandru Corpodean
Sound design: Marius Rusu
Producător: Teatrul Național Cluj-Napoca, 2014
Durata: 1h 20min

Acceseaza
FNT 2020

Radu Afrim în dialog cu Călin Ciobotari

Sâmbătă, 28 noiembrie Ora 11.00

Acceseaza
FNT 2020

MAGIA TEATRULUI ȘI A FILMULUI – Alexa Visarion

Sambata, 28 noiembrie, 15:00
Realizator documentar: Liliana Chițescu
Producător: TVR, 2014
Durata: 1h

Acceseaza
FNT 2020

REGELE MOARE de Eugène Ionesco

Sambata, 28 noiembrie, 16:00
Traducerea: Vlad Russo și Vlad Zografi
Regia: Andrei și Andreea Grosu
Scenografia: Vladimir Turturica
Producător: Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București, 2017
Durata: 1h 45min

Acceseaza
FNT 2020

PASĂREA RETRO SE LOVEȘTE DE BLOC ȘI CADE PE ASFALTUL FIERBINTE

Sambata, 28 noiembrie, 19:00
Traducerea: Sándor László
Textul și regia: Radu Afrim
Scenografia: Irina Moscu
Producător: Teatrul Național Târgu Mureș – Compania „Tompa Miklós”, 2016
Durata: 2h 50min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limbile română și engleză

Acceseaza
FNT 2020

NEPOTU` de Adrian Lustig

Sambata, 28 noiembrie, 22:00
Cu: Tamara Buciuceanu-Botez și Șerban Pavlu
Regia: Horațiu Mălăele
Decorul: Anca Marcu
Costumele: Adriana Popa
Producător: Fundația „Teatru Contemporan”, Teatrul de Comedie București, 2005
Filmat pentru TVR, 2007
Durata: 1h 15min

Acceseaza
FNT 2020

FELII

Sambata, 28 noiembrie, 23:30
One-woman show Ofelia Popii
Un spectacol de: Lia Bugnar
Scenografia și light design: Dragoș Buhagiar
Coregrafia: Florin Fieroiu
Muzica originală și sound design: Vlaicu Golcea
Producător: Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu, 2010
Durata: 1h 25min
Spectacol cu subtitrare în limba engleză

Acceseaza
FNT 2020

George Banu în dialog cu Călin Ciobotari

Duminică, 29 noiembrie
Ora 11.00

Acceseaza
FNT 2020

Colocviu: „Teatrul la limită. Esteticile pandemiei”

Duminica, 29 noiembrie, 12:30
Moderatori: Ludmila Patlanjoglu și Călin Ciobotari

Acceseaza
FNT 2020

ZOOM BIRTHDAY PARTY de Saviana Stănescu

Duminica, 29 noiembrie, 15:00
Regia: Beth Milles
Producător: Cherry Artspace (SUA), 2020
Durata: 20min
Spectacol în limba engleză cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

LIVE de Thomas Perle

Duminica, 29 noiembrie, 15:30
Regia și scenografia: Bobi Pricop
Muzica originală: Eduard Gabia
Producător: Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu – Secția germană, 2020
Durata: 1h
Spectacol în limba germană cu subtitrare în limbile română și engleză

Acceseaza
FNT 2020

MOARTEA BATE LA UȘĂ

Duminica, 29 noiembrie, 16:00
spectacol-lectură LIVE, 360°
După un text de: Woody Allen
Cu: Maia Morgenstern și Mircea Rusu
Regia: Florin Ghioca
Un proiect al Teatrului Național „I.L. Caragiale” din București, 2020
Durata: 20min

Acceseaza
FNT 2020

POOL (NO WATER) de Mark Ravenhill

Duminica, 29 noiembrie, 17:30
Traducerea în limba maghiară: Fanni Sényi
Un proiect de: Radu Nica, Andu Dumitrescu și Vlaicu Golcea
Producător:Teatrul Maghiar de Stat Cluj, 2020
Durata: 2h 10min
Spectacol în limba maghiară cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

UNCHIUL VANEA de A.P. Cehov

Duminica, 29 noiembrie, 20:00
Regia: Yuri Kordonsky
Scenografia: Elena Dmitrakova
Producător: Teatrul „Lucia Sturdza Bulandra” București, 2001
Filmat pentru Casa de Producție a TVR, 2014
Durata: 2h 45min

Acceseaza
FNT 2020

ELECTRA de Sofocle

Duminica, 29 noiembrie, 23:00
Scenografia și costumele: Yanis Kokkos
Muzica de teatru: Georges Aperghis
Regia filmului: Hugo Santiago
Producător: Théâtre National de Chaillot (Franța), 1986
Durata: 1 h 40min
Spectacol în limba franceză cu subtitrare în limba română

Acceseaza
FNT 2020

APROAPE DEPARTE

22-29 Noiembrie
Expoziție virtuală de fotografie de teatru
Autor: Florin Ghioca
Expoziție realizată în anul 2020

Acceseaza
FNT 2020

DANAIDELE, după Eschil

Duminica, 22 noiembrie, 20:00
Traducerea în limba franceză: Paul Mazon
Traducerea în limba română: Alexandru Miran
Dramatizarea și regia: Silviu Purcărete
Filmat pentru TVR, 1997
Coproducător asociat: Fundaţia pentru Teatru şi Film TOFAN
Durata: 1h 50min

Acceseaza
FNT 2020

CALIGULA, după Albert Camus

Luni, 23 Noiembrie, ora 20:00
Adaptarea pentru televiziune: Silviu Jicman, Diana Dumitru și Ovidiu Guzu
Regia: Silviu Jicman
Director de imagine: Ovidiu Guzu, Vlad Micu
Scenografia: Bristena de Satmaari
Muzica: Gabriel Basarabescu
Coregrafia: Corina Aldea
Producător: Casa de Producție a TVR, 2020
Durata: 2h

Acceseaza
FNT 2020

VOCEA UMANĂ de Jean Cocteau

Marti, 24 Noiembrie, ora 20:00
Traducerea: Manase Radnev
Cu: Valeria Seciu
Adaptarea pentru televiziune și regia: Cătălina Buzoianu
Scenografia: Dumitru Georgescu
Producție: TVR, 1990
Durata: 1h 06min

Acceseaza
FNT 2020

SUPEUL de Jean Claude Brisville

Miercuri, 25 Noiembrie, ora 20:00
Cu: Radu Beligan și Ion Lucian
Regia: Florentina Enache
Scenografia: Adriana Păun
Muzica: Vasile Manta
Producător: Teatrul Odeon București, 1995
Filmat pentru TVR, 1996
Durata: 1h 26m

Acceseaza
FNT 2020

DIALOGURI ȘI FANTEZII ÎN JAZZ

Joi, 26 Noiembrie, ora 20:00
Cu: Ion Caramitru și Johnny Răducanu
Un spectacol de: Ion Caramitru
Versuri după: Nichita Stănescu, Miron Radu Paraschivescu, Petre Stoica, Lucian Avramescu, Dan Verona şi Ana Blandiana
Muzica: Johnny Răducanu
Producător: Uniunea Teatrală din România – UNITER, 2007
Filmat pentru TVR, 2008
Durata: 1h 30min

Acceseaza
FNT 2020

HAMLET de William Shakespeare

Vineri, 27 Noiembrie, ora 20:00
Traducerea, scenariul și regia: Vlad Mugur
Scenografia: Helmut Stürmer
Costumele: Lia Manţoc
Măștile: Ilona Járo Varga
Producător: Teatrul Național Cluj-Napoca, 2001
Filmat pentru TVR, 2001
Durata: 2h 20min

Acceseaza
FNT 2020

VIAŢA E VIS de Calderón de la Barca

Traducerea: Alexandru Popescu Telega
Adaptarea radiofonică: Vlaicu Bârna
Regia artistică: Cristian Munteanu
Durata: 2h
Înregistrare din anul 1976

Acceseaza
FNT 2020

DOCTOR FĂRĂ VOIE de Molière

Traducerea: Sică Alexandrescu și Mircea Ștefănescu
Adaptarea radiofonică: Ștefan Hagimă
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 1988

Acceseaza
FNT 2020

BUCUREŞTI – UNDERGROUND de Saviana Stănescu şi Toma Enache

Regia artistică: Toma Enache
Înregistrare din anul 2007
Grand Prix Marulic Hvar, Croaţia, 2009

Acceseaza
FNT 2020

MAMA

Scenariul radiofonic şi regia artistică: Ilinca Stihi
Ȋnregistrare din anul 2014
SILVER WINNER la Grand Prix Nova București, 2015

Acceseaza
FNT 2020

OVIDIU – Exilatul de la Pontul Euxin, după „Tristele” şi „Ponticele”

Traducerea: Teodor Naum
Scenariul radiofonic şi regia artistică: Gavriil Pinte
Înregistrare din anul 2017

Acceseaza
FNT 2020

LA STEAUA CARE-A RĂSĂRIT

o biografie poetică după viaţa şi opera lui Mihai Eminescu
Scenariul radiofonic și regia artistică: Gavriil Pinte
Înregistrare din anul 2020

Acceseaza
FNT 2020

ÎN GRĂDINILE MURCIEI de Josep Feliu i Codina

Traducerea: Rodica Balthazar
Adaptarea radiofonică: Alexe Marcovici
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 1980

Acceseaza
FNT 2020

ARGENTINA de Ilinca Stihi

Regia artistică: Ilinca Stihi
Înregistrare din anul 2011
GOLD WINNER la New York Festivals Radio Program & Promotion Awards, 2013

Acceseaza
FNT 2020

JOCUL CU FANTASME de Cristian Munteanu

Regia artistică: Adrian Pintea
Întregistrare din anul 1996

Acceseaza
FNT 2020

METAMORFOZA, după Franz Kafka

Scenariul radiofonic și regia artistică: Ion Andrei Puican
Ȋnregistrare din anul 2014
SILVER WINNER la New York Festivals Radio Program & Promotion Awards, 2014

Acceseaza
FNT 2020

CĂLĂTORIA LUI ORFEU

Scenariul sonor: Mădălin Cristescu
Regia artistică: Attila Vizauer
Înregistrare din anul 2018
Grand Prix Marulic Hvar, Croaţia, 2019

Acceseaza
FNT 2020

VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ de William Shakespeare

Adaptarea radiofonică: Zoe Anghel Stanca
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 1987

Acceseaza
FNT 2020

FURTUNĂ PE STRADA PRINCIPALĂ de Reginald Rose

Adaptarea radiofonică: Radu Popovici
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 1980

Acceseaza
FNT 2020

O REPETIŢIE MOLDOVENEASCĂ SAU NOI ŞI IAR NOI de Costache Caragiale

Adaptarea radiofonică: Costin Tuchilă
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 2003

Acceseaza
FNT 2020

EXPLOZIV de Elise Wilk

Adaptarea radiofonică şi regia artistică: Mihnea Chelaru
Înregistrare din anul 2017
GOLD WINNER la New York Festivals Radio Program & Promotion Awards, 2018

Acceseaza
FNT 2020

NUMĂRĂTOARE INVERSĂ de Mihnea Chelaru şi Ion Andrei Puican

Regia artistică: Mihnea Chelaru şi Ion Andrei Puican
Înregistrare din anul 2014
Premiul al II-lea Prix Marulic Hvar, Croaţia, 2014

Acceseaza
FNT 2020

MANTAUA de N.V. Gogol

Traducerea: Silvia Cucu
Dramatizarea: Puşa Roth
Regia artistică: Cristian Munteanu
Înregistrare din anul 2004

Acceseaza
FNT 2020

Emisiunea „Vorba de cultură”

Attila Vizauer și Ema Stere în dialog cu artiști din FNT 30

Acceseaza

Atentie

Accesul in sala de spectacol se va face in ordinea achizitiei biletelor online, cu maxim 15 minute inainte de inceperea spectacolului.

{{usrt.type}}

Alte spectacole recomandate Vezi toate

{{sugg[0].name}}