
Deziubire
Momentan nu sunt bilete disponibile
De ce nu se numește “destin” când doi oameni se cunosc, se îndrăgostesc și se căsătoresc, dar nu merge?
Despre eveniment
DEZIUBIRE
DUPĂ: John cariani • ADAPTARE TEXT și regie: Alex Vlad • Grafică: Mihai Bădoi • Mulțumiri: Marian “Angy” Paraschiv (Atelierul de decoruri)
De ce nu se numește “destin” când doi oameni se cunosc, se îndrăgostesc și se căsătoresc, dar nu merge? Cum se face că atunci când iubești cel mai mult, pierzi cel mai tare?! Și de ce nimeni nu te poate scăpa de iubire fără să doară?
Într-un mic oraș montan, unde aproape toată lumea se cunoaște cu toată lumea, se nasc și dispar cele mai mari și intense povești de dragoste. În timp ce pe cerul înstelat își face apariția aurora boreală mai clar ca oricând, destinul unor tineri se schimbă radical. Un spectacol despre fericirea de a fi împreună și groaznicul adevăr că uneori ajungem străini împreună.
“Deziubire” e despre toată dragostea pe care nu i-ai dat-o atunci când ar fi trebuit – pentru că ți-a fost frică sau pentru că ai avut de muncit prea mult. Sau pentru că pur și simplu nu ai știut cum se face. Când ai învățat totuși cum se face, a fost prea târziu. Și nimic nu e mai rău decât să fie prea târziu.
“Deziubire” te va face să te întrebi dacă nu e prea târziu chiar și acum. Deci vino să-l vezi până nu e prea târziu.
Info eveniment:
• Accesul la eveniment se va face începând cu ora 19:00.
• Spectacolul va începe la ora 20:00.
• Vă rugăm să vă prezentați cu cel puțin 15 minute înainte de începerea spectacolului.
• După începerea evenimentului biletele nevalidate sunt anulate automat.
• Ratarea vizionarii unui spectacol din cauza neprezentării la ora anunțată, nu dă dreptul la returnarea costului biletului sau la utilizarea lui la o reprezentație ulterioară.
• Biletele pot fi schimbate sau contravaloarea lor poate fi returnată doar în cazul anulării sau a reprogramării spectacolului.
• Din respect pentru actori și spectatori, vă rugăm ca în timpul spectacolului, să țineți telefoanele închise, pe modul Avion sau Silențios și să păstrați liniștea.
Locul de desfășurare: Teatrul Nou
Adresa: Strada Logofăt Tăutu 68A, Sector 3, București 031214
Galerie

21 de recenzii
Alex Colgeag
Există spectacole care vorbesc despre iubire, și există spectacole care te fac să o simți din nou — cu toate rănile, regretele și frumusețea ei imperfectă. „Deziubire”, inspirat din scrierile lui John Cariani, e un astfel de spectacol: o radiografie tandră și dureroasă a felului în care iubirea se naște, crește, se pierde și, uneori, refuză să moară.
LĂCARU ELENA LILIANA
Dr. Alec Andrei
Am râs, m-am emoționat, a fost o super-experienta. Recomand din suflet
Vouchere cadou
Voucher-ul este cadoul ideal, indiferent de ocazie. Fă-le o surpriză celor dragi cu un voucher-cadou valabil pentru achiziția de bilete la orice eveniment de pe mySTAGE!
Cumpără voucherDacă urmărești un eveniment, vei primi pe e-mail informații despre noi reprezentații