Va invitam la o seara magica de balet alaturi de cei mai buni balerini din Romania.
Cadoul ideal, indiferent de ocazie
Surprinde-i pe cei dragi cu un voucher-cadou pentru achizitionarea biletelor la orice eveniment de pe mySTAGE!
Cadoul perfect pentru cei dragi
Surprinde-i pe cei dragi cu un voucher-cadou pentru achizitionarea biletelor la orice eveniment de pe mySTAGE!
si te vom anunta cand vor fi spectacole noi
{{rep.locatie.name}}, {{rep.sala.name}}, {{rep.oras}}
{{rep.locuriRamase}} bilete ramase
{{rep.locatie.name}}, Sala {{rep.sala.name}}, {{rep.oras}}
Pentru prima data in Constanta, cei mai buni balerini din Romania va asteapta la "Seara de balet". Prim solistii Operei Nationale Bucuresti vor dansa pe scena Casei de Cultura a Sindicatelor cele mai cunoscute pasaje din repertoriul international.
Veti putea asculta arii compuse de Pyotr Ilyich Tchaikovsky, Johann Strauss, Sergey Prokofiev, Ludwig Minkus, Bedrich Smetana, Camille Saint-Saens si multi altii. Coregrafiile, atat de balet clasic, cat si de dans contemporan, neoclasic si comedy-ballet sunt pregatite de Ross Freddie Ray, Marius Petipa, Gheorghe Iancu, Renato Zanella, Vasily Vainonen, Joseph Mazilier si Ben Van Cauwenberg.
Ca in orice seara de gala, va vom intampina cu sampanie si covor rosu iar dupa spectacol sunteti invitati la o sesiune de autografe si fotografii alaturi de starurile serii.
Distributie:
Fete:
Cristina Dijmaru
Mihaela Soare
Andra Ionete
Lorena Negrea
Remi Tomioka
Raquel Gil Bergstrom
Baieti:
Ovidiu Matei Iancu
Robert Enache
Bogdan Canila
Valentin Stoica
Cristian Preda
Egoitz Segura
Program:
“Carmen”- coregrafie: Alberto Alonso, muzica: Georges Bizet
“Satanella”- coregrafie: Marius Petipa, muzica: Cesare Pugni
“Pas de Polka”- coregrafie: Ross Freddie Ray, muzica: Bedrich Smetana
“Absent Knights”- coregrafie: Nastazia Philippou, muzica: Maria Tanase
“Le Corsaire”-coregrafie: Marius Petipa, muzica: Adolphe Adam
“Giselle”- coregrafie: Marius Petipa, muzica: Adolphe Adam
“Les Bourgeois” –coregrafie: Ben Van Cauwenburgh, muzica: Jacques Brel
“Romeo si Julieta” -coregrafie: Renato Zanella, muzica: Serghei Prokofiev
“Pizzicato Polka”- coregrafie: Renato Zanella, muzica: Johann Strauss
“Moartea Lebedei” –coregrafie: Ross Freddie Ray, muzica: Camille Saint-Saens
“Flacarile Parisului”-coregrafie: Vasily Vainonen, muzica: Boris Asafiev
“Lacul Lebedelor”- coregrafie: Gheorghe Iancu, muzica: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
“Don Quixote”- coregrafie: Marius Petipa, muzica: Ludwig Minkus